Evidenco trgovine brez dokumentov

Vodimo trgovino, v kateri se evidentira prihodek, pri čemer ohranjamo blagajno. Kupci pogosto kupijo kupljeno blago v tuji valuti, običajno v evrih. Ali je zapis o znesku v tuji valuti dodaten?

V stiku z umetnostjo. 111 par. 3a točka 1 Zakona o DDV, vodenje evidenc z blagajnami, zavezanci za DDV so dolžni izpisati fiskalni račun ali račun za kakršnokoli prodajo in upravljati tiskani dokument kupcu.

V 10. odst. 1, točka 14 Uredbe o tehničnih pogojih, tudi v odstavku 8, odst. V točki 14 Pravilnika o blagajni, ki ima podatke, ki jih je treba upoštevati na fiskalnem računu, moramo nujno pomeniti valuto, v kateri se evidentira prodaja, vsaj za celotni bruto prodajni znesek.

Glavna merila in tehnični pogoji, ki jih morajo registri izpolnjevati, so v poglavju 2 Uredbe o tehničnih pogojih.

Zato je pri preučevanju § 14, odst. 1 tega odločilnega programa za prodajo v obratu bi morali med drugim imeti funkcija: omogočanje davčnemu zavezancu, da spremeni ime valute, v kateri se zabeleži prodaja, ali njena okrajšava, in da vnaprej programira dano spremembo z vnosom datuma in časa spremembe; prihranimo čas in čas začetka vodenja evidenc o prodaji v drugi valuti na davčnem nivoju in tudi pretvorimo vsoto bruto prodajnega zneska v druge valute, rezultat konverzije po menjalnem tečaju in plačilo vpišemo v fiskalni račun po fiskalnem logotipu z logotipom dane enote. ; pretvorba mora biti opravljena z občutljivostjo najmanj šest decimalnih mest in rezultat pretvorbe mora biti zaokrožen na dve decimalni mesti.

Tudi za označevanje kratic imen tujih valut se uporabljajo znaki, ki jih uporablja Banka Poljske.

Če torej davčni zavezanec prodaja materiale o položaju potrošnikov, ki plačujejo provizijo v tujih valutah, potem mora praviloma obstajati davčna blagajna, ki je urejena v odvisnosti, ki omogoča pretvorbo menjalnega tečaja.

Z obliko, ki je bila opredeljena v vprašanju, je mogoče sklepati, da se cena za kupljene izdelke pripozna v eurih, v času, ko bo vrednost transakcije oblikovana v PLN. Predpisi, ki določajo, da DDV ne urejajo vprašanja, kakšen menjalni tečaj moramo sprejeti za pretvorbo zneska zlota v EUR.